Dzień Babci i Dziadka !

Cannot find rok-2015-2016/Dzien-babci-i-dziadka subfolder inside /home/uniwerek/domains/uniwerekmalucha.pl/public_html/images/sampledata/rok-2015-2016/Dzien-babci-i-dziadka/ folder.
Admiror Gallery: 5.2.0
Server OS:LiteSpeed
Client OS:Unknown
PHP:7.0.33

Dzień Babci i Dziadka !

Dziękuję Dziadku! Dziękuję Babciu!

Ludzie starsi dzięki swej dojrzałości i doświadczeniu mogą udzielać młodym rad i cennych pouczeń… Każdy człowiek potrzebuje innych  i wzbogaca się dzięki darom i charyzmatom wszystkich”.       Św. Jan Paweł II

Obchody Dnia Babci i Dziadka są bardzo ładnym zwyczajem, bowiem utrwalają pamięć o dziadkach żyjących, a także tych, których już nie ma. Dlatego każdy zwrot w kierunku człowieka, tym bardziej tak bliskiego jak dziadek czy babcia jest czymś wzniosłym, czymś, co warto pielęgnować. Dziadkowie odgrywają bardzo ważne zadanie w życiu nie tylko dziecka, ale i jego rodziców. Kontakty dziadków z wnukami, oczywiście, nie mogą zastąpić rodziców, ale nie ulega wątpliwości, że wzajemnie się bardzo potrzebują. Powinni mądrze ich wspierać, lecz nigdy nie wyręczać. Ich wiedza, umiejętności a przede wszystkim życiowe doświadczenie sprawiają, że stają się podporą i pomocą. Zdecydowanym atutem dziadków jest to, że mają oni zazwyczaj więcej czasu niż rodzice. Dlatego między dziadkami i wnukami wytwarza się coś w rodzaju więzi, która pomimo dużej różnicy wiekowej nie przeszkadza w nawiązywaniu pozytywnych i trwałych relacji. Dość istotną cechą charakteryzującą dziadków jest ich cierpliwość, której często brakuje rodzicom. Jest taki dzień szczególny w roku to jest Dzień Babci obchodzony 21 stycznia oraz Dzień Dziadka 22 stycznia. W tych dniach wnuki składają życzenia swoim ukochanym dziadkom obdarzając ich szczególnymi dowodami miłości. Nasze przedszkolaki również to uczyniły i zaprosiły babcie i dziadków w dniu 4 lutego 2016r. do naszego przedszkola. Wierszem, piosenką i tańcem podziękowały im za tak ważną rolę, jaką sprawują w ich życiu. Każdy z małych artystów miał szansę powiedzieć kilka ciepłych słów swoim gościom. Wzruszenie dostojnych gości było ogromne, a ukradkiem ocierane  łzy świadczyły o miłości i  zadowoleniu z ukochanych wnuków, którzy obdarowywali swoich najbliższych przygotowanymi prezentami. Spotkanie zakończono słodkim poczęstunkiem i miłą rozmową. Seniorzy mogli podzielić się wrażeniami z występów i radością z posiadania tak utalentowanych wnuków. Wspaniała atmosfera sprzyjała umacnianiu więzi rodzinnych, była to również okazja do wyjątkowego spotkania i wspólnego snucia wspomnień. Późnym popołudniem goście rozchodzili się do domów w doskonałych nastrojach, pełni radości i przeświadczeni o bezgranicznej miłości swoich wnucząt.

Uniwerek Malucha © 2015