DZIEŃ MAMY I TATY

Cannot find rok-2015-2016/Dzien-Mamy-i-Taty subfolder inside /home/uniwerek/domains/uniwerekmalucha.pl/public_html/images/sampledata/rok-2015-2016/Dzien-Mamy-i-Taty/ folder.
Admiror Gallery: 5.2.0
Server OS:LiteSpeed
Client OS:Unknown
PHP:7.0.33

WAŻNY I UROCZYSTY DZIEŃ W NASZYM PRZEDSZKOLU

DZIEŃ MAMY I TATY

UNIWEREK MALUCHA Niepubliczne Przedszkole im. Św. Jana Pawła II w Iwkowej

 

Moment, w którym rodzi się dziecko, to również chwila, gdy rodzi się rodzic. Trzeba wchodzić w nowe role i uczyć się, jak być dobrym, mądrym i odpowiedzialnym rodzicem. Wychowanie nowego człowieka powinno, jak zauważa Święty Jan Paweł II, zawierać: “dwoisty wkład rodzicielski: wkład macierzyński i ojcowski” (MD 18). Zadania matki powinny być koordynowane z obecnością i obowiązkami ojca. Ojcowie rodzin powinni, zatem przyjąć na siebie odpowiedzialność za życie i wychowanie. Ważne jest, aby mężczyzna był w pierwszej kolejności oparciem dla swojej żony i aby wspomagał ją w powinnościach rodzicielskich i wychowawczych. Oboje rodzice winni poświęcać dziecku swój czas i czuwać nad jego rozwojem. Wychowawcza rola rodziny nie jest łatwa, ale jak mówi św. Jan Paweł II “przedsięwzięciem pięknym i szlachetnym”. Dzieci w naszym przedszkolu w niedziele 22 maja 2016 r. swoim śpiewem, tańcem i wierszem podziękowali swoim rodzicom za ich trud i rodzicielską miłość. Kocham Cię, Mamo, Kocham Cię, Tato, bo serce Twoje bije tak samo jak serce moje… Wzruszeń było wiele, tak ze strony dzieci jak i rodziców. Trzeba przyznać, że maluchy spisały się celująco i niewątpliwie był to wielki sukces dzieci, które karierę aktorską w przedszkolu dopiero rozpoczynają. Na koniec uroczystości dzieci zaśpiewały głośno „Sto lat” ukochanym Rodzicom oraz wręczyły przygotowane prezenty – serce dla Mamy i Taty za ten ich piękny i szlachetny dar rodzicielstwa.

 

Uniwerek Malucha © 2015