ZABAWY W PRZEDSZKOLU Z TABLICĄ INTERAKTYWNĄ

Cannot find rok-2017-2018/Przy-tablicy-interaktywnej subfolder inside /home/uniwerek/domains/uniwerekmalucha.pl/public_html/images/sampledata/rok-2017-2018/Przy-tablicy-interaktywnej/ folder.
Admiror Gallery: 5.2.0
Server OS:LiteSpeed
Client OS:Unknown
PHP:7.0.33

ZABAWY W PRZEDSZKOLU Z TABLICĄ INTERAKTYWNĄ

Chcemy, by przedszkole było miejscem ciekawych zabaw i rozwijania umiejętności przydatnych w codziennym życiu, takich jak choćby współpraca i radzenie sobie w różnych sytuacjach. Wreszcie by nauka w nim była świetną rozwijającą wszechstronnie zabawą. W naszym Przedszkolu proponujemy obecnie dzieciom ciekawe zajęcia z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. To świetna pomoc do uatrakcyjnienia zajęć. Przedszkolaki mogą oglądać specjalne programy zamieszczone w Internecie, albo uczestniczyć w specjalnie przygotowanych ćwiczeniach, które opracowaliśmy z myślą o dzieciach. Tablica interaktywna służy nam do malowania obrazów, układania puzzli, przechodzenia przez labirynty, poznawania instrumentów muzycznych, tworzenia melodii, poznawania różnych kontynentów i podróży w czasie, zarówno w przeszłość jak i przyszłość. Poznajemy dzięki niej kosmos albo morskie głębiny. To tylko niektóre z możliwości, jakie wykorzystujemy w Przedszkolu wykorzystując tablicę interaktywną. To nowoczesne osiągnięcie technologii jest nieocenioną pomocą dydaktyczną, która pozwala dzieciom poznać, to, czego nie mogą zobaczyć w rzeczywistości.  Programy multimedialne wykorzystujemy zarówno podczas zajęć obowiązkowych, ćwiczeń i zabaw ruchowych, jak i do uatrakcyjnienia zajęć dodatkowych, które oferuje nasze przedszkole. Metodą wychowania i nauczania w wieku przedszkolnym jest zabawa – praca z tablicą interaktywną umożliwia i zaspakaja tę potrzebę, gdyż oprócz wartości edukacyjnych daje ona możliwość aktywnej rozrywki, którą dzieci bardzo lubią. Współcześnie trudno wyobrazić sobie już życie bez korzystania z technologii informacyjnych, a zapoznawanie dzieci z korzystania z nich, już na poziomie przedszkolnym jest nie tylko atrakcją, ale koniecznością.

 

Uniwerek Malucha © 2015