Ubieramy choinkę dla Jana Pawła II

UBIERAMY CHOINKĘ DLA JANA PAWŁA II

Nasze przedszkolaki wśród wielu różnych form działalności pielęgnują Tradycje świąteczne i wigilijne. Ochoczo wzięły udział w konkursie Ogólnopolskim „Ubierzmy choinkę dla Jana Pawła II”.  Celem tego konkursu było stworzenie świątecznych ozdób oraz miłość do naszego patrona i regularne zainteresowanie osobą  oraz pontyfikatem Ojca Świętego Jana Pawła II. Dnia 18 grudnia 2017 roku w siedzibie Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie został rozstrzygnięty konkurs plastyczny dla dzieci przedszkolnych oraz uczniów szkoły podstawowej. Spośród zgłoszeń nadesłanych z całej Polski jury wyłoniło prace zwycięzców. Otrzymano 2340 piękne, pomysłowe zawieszki na choinkę, w związku z czym jury postanowiło przyznać równoległe nagrody w każdej z kategorii. Łącznie nagrodzono 41 prac Niespodzianką jest informacja, że wybrano również 33 ozdoby, które zostaną przekazane ks. kard. Stanisławowi Dziwiszowi, do przyozdobienia choinki w Pałacu Arcybiskupów Krakowskich.

Jedną z ozdób jest ozdoba Naszego przedszkolaka i nagroda dla Gabriela Repetowskiego. Gratulacje!!!

                                                                                      

Uniwerek Malucha © 2015