PRZEDSZKOLE MŁODYCH PATRIOTÓW

Cannot find rok-2018-2019/UNIWERKOWA-RODZINA!/Przedszkole-Młodych-Patriotów subfolder inside /home/uniwerek/domains/uniwerekmalucha.pl/public_html/images/sampledata/rok-2018-2019/UNIWERKOWA-RODZINA!/Przedszkole-Młodych-Patriotów/ folder.
Admiror Gallery: 5.2.0
Server OS:LiteSpeed
Client OS:Unknown
PHP:7.0.33

PRZEDSZKOLE MŁODYCH PATRIOTÓW

 

                      

W ramach świętowania 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w naszym przedszkolu bardzo  patriotycznie. Wybrzmiewają wciąż słowa naszego Patrona wielkiego nauczyciela patriotyzmu św. Jana Pawła II, który jest niezwykłym świadectwem umiłowania do swojej Ojczyzny. To  wielki nauczyciel patriotyzmu. „Ojczyzna jest naszą matką ziemską. Polska jest matką szczególną. Niełatwe są jej dzieje, zwłaszcza na przestrzeni ostatnich stuleci. Jest matką, która wiele przecierpiała i wciąż na nowo cierpi. Dlatego też ma prawo do miłości szczególnej”. Naszym  zadaniem jest budzenie u dzieci miłości do małej i wielkiej Ojczyzny przez rozwijanie poczucia tożsamości regionalnej i narodowej. Dla małego dziecka Ojczyzną jest jego wieś, miasto, w którym mieszka z rodziną, przedszkole i koledzy, sąsiedzi, gdzie wszystko jest znajome i bliskie, gdzie czuje się zadomowiony i bezpieczny. Przedszkolaki z każdej grupy wykonywały w różnych technikach prace plastyczne, piosenki i tańce  związane tematycznie z naszą Ojczyzną. W każdej sali powstały okolicznościowe tablice patriotyczne, przy których rozmawiano  z dziećmi o symbolach narodowych czy historii Polski.

Dniu 9 listopada 2018r. odbył się przedszkolny konkurs recytatorski: „Kto ty jesteś? Polak Mały!”.  Dzieci ubrane na biało-czerwono pięknie recytowały wyuczone przez rodziców wiersze dla NIEPODLEGŁEJ,  o Polsce, fladze, godle i innych symbolach. Ważnym punktem tego dnia była godzina 11:11 o której to przedszkolaki włączyły się w ogólnopolską akcję wspólnego śpiewania hymnu państwowego „Rekord dla Niepodległej”. Wszystkim dzieciom i wychowawcom oraz ich rodzicom  serdecznie gratulujemy! 

 

Uniwerek Malucha © 2015