Nasz patron

Św. Jan Paweł II patronem naszego przedszkola.

 

JPII

"Pragnę... wypowiedzieć tę radość, jaką dla każdego z nas stanowią dzieci, wiosna życia, zadatek przyszłości każdej dzisiejszej ojczyzny." 

„Każdy człowiek, każde dziecko jest słońcem, które wschodzi, jest nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta.”

„W wychowaniu dziecka chodzi nie tylko o to, żeby się dla niego poświęcać. Chodzi o to, żeby się poświęcać w sposób mądry - tak, aby wychować je do prawdziwej miłości.” „W miłości znajduje oparcie i ostateczny sens cały proces wychowawczy.” 

Św. Jan Paweł II

W hołdzie największemu autorytetowi, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory.

Niepubliczne Przedszkole w Iwkowej to placówka, która ma wspaniałego Patrona. Jest żywym pomnikiem przypominającym życie i nauczanie papieża św. Jana Pawła II. Staramy się wychowywać dzieci w duchu wartości głoszonych przez naszego Patrona. To nasze priorytety, którymi się wyróżniamy i które chcemy przybliżać kolejnym rocznikom wychowanków. W holu naszego przedszkola znajduje się piękny obraz przedstawiający Jana Pawła II oraz Kącik Patrona ze zdjęciami z indywidualnych spotkań z Ojcem Świętym w Watykanie. Staramy się systematycznie przybliżać naszym wychowankom Jego Sylwetkę i czerpać mądrość z Jego nauczania. Każdy poniedziałek w naszym przedszkolu jest wspomnieniem naszego patrona i w tym dniu rozbrzmiewa nasz hymn „ Kochamy Cię Ojcze św.” prosząc o wstawiennictwo i błogosławieństwo na kolejne dni tygodnia. Staramy się upamiętniać ważne daty związane z Ojcem Świętym. Należymy też do Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.

 

 

Uniwerek Malucha © 2015