Nasz patron

Św. Jan Paweł II patronem naszego przedszkola.

ŚWIĘTUJEMY 100 – LECIE URODZIN ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II,

WIELKIEGO PAPIEŻA  I PATRONA NASZEGO PRZEDSZKOLA

 

18 maja 1920 roku w Wadowicach urodził się Karol Wojtyła św. Jan Paweł II Patron naszego Przedszkola. Ten Dzień jest chwilą wspomnień o naszym wielkim świętym, okazją do zatrzymania się, zadumy, refleksji i modlitwy w intencji naszych rodzin, parafii i naszej Ojczyzny, do której zachęcał nas Ojciec Święty. Papież Jan Paweł II był niezwykłym człowiekiem, od którego wiele się uczymy.  Miał ogromny szacunek do życia i drugiego człowieka. Staramy się wychowywać dzieci w duchu wartości głoszonych przez naszego Patrona. To nasze priorytety, którymi się wyróżniamy i które chcemy przybliżać kolejnym rocznikom wychowanków. Dzieci w przedszkolu na miarę swoich umiejętności uczestniczyły w wielu przedsięwzięciach, by uczcić pamięć Papieża. Brały udział w konkursach plastycznych.” Wadowice, Kraków, okolice – dzieciństwo i młodość Karola Wojtyły”, Kartka urodzinowa dla św. Jana Pawła II”, pt: „ Święty Jan Paweł II widziany oczami i sercem dziecka”. Piękne prace wykonane indywidualnie i rodzinnie udekorowały nasz hol przedszkolny.  Z uwagi na wyjątkowe okoliczności i panującą sytuację prace przesyłane zostały  drogą elektroniczną. Dzieci, które wróciły do Przedszkola wykonały również wiele prac na czas ŚWIĘTOWANIA. Wszystkim składamy gratulacje i nagrody. Dziękujemy wszyscy Bogu w modlitwie za dar życia Ojca Świętego. Wierzymy, że jako patron naszego przedszkola i patron rodzin będzie nam nadal towarzyszył i pomoże przezwyciężać wszelkie trudności. Zawsze niech będzie dla nas światłem. 

  

JPII

"Pragnę... wypowiedzieć tę radość, jaką dla każdego z nas stanowią dzieci, wiosna życia, zadatek przyszłości każdej dzisiejszej ojczyzny." 

„Każdy człowiek, każde dziecko jest słońcem, które wschodzi, jest nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta.”

„W wychowaniu dziecka chodzi nie tylko o to, żeby się dla niego poświęcać. Chodzi o to, żeby się poświęcać w sposób mądry - tak, aby wychować je do prawdziwej miłości.” „W miłości znajduje oparcie i ostateczny sens cały proces wychowawczy.” 

Św. Jan Paweł II

W hołdzie największemu autorytetowi, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory.

Niepubliczne Przedszkole w Iwkowej to placówka, która ma wspaniałego Patrona. Jest żywym pomnikiem przypominającym życie i nauczanie papieża św. Jana Pawła II. Staramy się wychowywać dzieci w duchu wartości głoszonych przez naszego Patrona. To nasze priorytety, którymi się wyróżniamy i które chcemy przybliżać kolejnym rocznikom wychowanków. W holu naszego przedszkola znajduje się piękny obraz przedstawiający Jana Pawła II oraz Kącik Patrona ze zdjęciami z indywidualnych spotkań z Ojcem Świętym w Watykanie. Staramy się systematycznie przybliżać naszym wychowankom Jego Sylwetkę i czerpać mądrość z Jego nauczania. Każdy poniedziałek w naszym przedszkolu jest wspomnieniem naszego patrona i w tym dniu rozbrzmiewa nasz hymn „ Kochamy Cię Ojcze św.” prosząc o wstawiennictwo i błogosławieństwo na kolejne dni tygodnia. Staramy się upamiętniać ważne daty związane z Ojcem Świętym. Należymy też do Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.

 

 

Uniwerek Malucha © 2015